اینجا چی میخونی؟

آموزش ابزارهای سئو

آموزش ابزارهای سئو مثل گوگل آنالیتیکس، گوگل سرچ کنسول، گوگل پیج اسپید، جی تی متریکس، گوگل تگ و ابزارهاییکه بسیار کاربردی و به درد بخور هستن. ابزارها اصولا کار ما رو در انجام خیلی از کارها راحت تر و آسون تر میکنن.

فرقی نداره! چه سایت شما در صفحه ششم گوگل باشه که مثل شبکه چهار کسی نگاهش نمیکنه! و چه رتبه یک باشین و اون بالا بالاها برای خودتون پادشاهی کنین، ولی خیلی فرق میکنه که فردا ممکنه رتبه شما زمین تا آسمون با امروز فرق کنه.

مهم ترین ابزارهای سئو

1- Google Analytics: این ابزار محصول گوگل است و اجازه میده تا اطلاعات مختلفی را در مورد بازدیدکنندگان سایت خود جمع‌آوری کنی، از جمله محل زندگی آن‌ها و زمانی که بیشترین بازدید را دارن. با استفاده از این ابزار، شما به راحتی میتونی ترافیک وب‌سایت خود را بررسی کرده و میزان بازدیدکنندگان و فعالیت آن‌ها را مشاهده کنی.

2- Google Search Console: قبلاً شناخته شده به عنوان Google Webmaster Tools، این ابزار شما را قادر میسازه تا به شکل عملیاتی با گوگل برخورد کنی. با استفاده از این ابزار، شما میتونی نتایج جستجوی گوگل را بررسی کنی، خطاهای سایت را ردیابی کنی و بیشتر در مورد رفتار بازدیدکنندگان خود بدونی.

3- SEMrush: این ابزار برای تحلیل کلمات کلیدی، شناسایی لینک‌های برگشتی و دنبال کردن عملکرد رقبای شما در موتورهای جستجوی اینترنت کاربرد داره. با استفاده از SEMrush، شما میتونی ترافیک رقبا خود را بررسی کنی و به راحتی بتوانید به منافع خود دست پیدا کنی.

4- Ahrefs: این ابزار نیز برای تحلیل کلمات کلیدی و شناسایی لینک‌های برگشتی به سایت شما و رقبا استفاده میشه. با استفاده از Ahrefs، شما میتونی میزان بازدیدکنندگان رقبا و لینک‌های برگشتی رقبا را بررسی کنی و به راحتی میتونی به منافع خود دست یابید.

5- Yoast SEO: این افزونه برای وردپرس طراحی شده است و به شما در بهبود سئو مطالب و صفحات وب سایت کمک میکنه. با استفاده از Yoast SEO، شما میتونی به موضوعات و کلمات کلیدی خود توجه کنی و بهبود سئو مطالب خود را بدست بیاری.

6- Screaming Frog SEO Spider: این نرم‌افزار به شما اجازه میده تا وب‌سایت خود را بررسی کنی و خطاهای سئو را پیدا کنی. با استفاده از Screaming Frog SEO Spider، شما میتونی بهبود سئو سایت خود را بهبود بدهد.

آینده ابزارهای سئو

هیچ کس آینده سئو رو نمیدونه! ولی کاملا مشخصه که گوگل هرروز در رتبه بندی سختگیرتر و ریز بین تر از قبل میشه ؛ پس نیاز داریم قبل از اینکه گوگل به حسابمون برسه، خودمون رو زیر ذره‌ب ین قرار بدیم و سئوی خودمونو زیر نظر داشته باشیم تا بهونه دست گوگلِ سخت گیر ندیم!!!

در آموزش سئو و بخش آموزش ابزارهای سئو سعی دارم تا شما رو با مهم ترین ابزارهاییکه میتونه به بهتر شدن سئو و بهینه‌سازی سایتتون کمک کنه اشاره کنم و سعی کنم از صفر تا صد کار کردن و مسلط شدن به اونها رو بهتون یاد بدم.

خیلی از ابزارها ممکنه در طول زمان دچار تغییر در رابط کاربری، آپدیت های هسته یا هرچیز دیگه بشن که آموزش ها طبق آخرین تغییرات این ابزارها نگارش و پیاده‌سازی شده تا شما از خوندن آنها لذت ببرین و بتونین به درستی ازشون استفاده کنین.