جلال ترابی
رشد کسب و کار با سئو
کوچ و مشاوره سئو

درباره مشاوره سئو

سئو و بهینه سازی سایت یکی از مهم ترین موضوعات حال حاضر در دنیای کسب و کارهای آنلاین به حساب میاد و این موضوع باعث شده تا روز به روز، اکثر کسب و کارها به اون اهمیت بدن و همین قضیه نیز از سمت گوگل و سایر موتورهای جستجو نیز از اهمیت بالایی برخوردار هست. در این میان برای موفقیت در بهینه سازی سایت باید آموزش سئو دید و در این مورد شکی نیست.

اما در بسیاری از موارد، دیدن آموزش های آکادمیک و پکیج های آموزشی جوابگو نیست و برای حل مشکلات یا اتفاقاتی که درحال حاضر توی سئوی سایت رخ داده باید با یک نفر متخصص و مجرب در این زمینه مشاوره سئو داشت. مشاوره سئو به شما کمک میکنه تا قدم بعدی شما به درستی برداشته بشه و از اشتباهاتی که امکان رخ دادن اونها وجود داره جلوگیری بشه. به این ترتیب به جای انجام اشتباه های فاحش، قدم های بعدی با اطمینان بیشتر برداشته میشه و بدون نگرانی جلو میره.

برای بررسی دقیق مشاوره سئو سایت (seo consulting) و پیش از هر چیزی، باید بدونم که فرد شاغل در این حوزه، چه مسئولیت‌ هایی رو برعهده داره. فرد یا گروه مشاوره سئو سایت مسئولیت‌ هایی مثل آنالیز و بازبینی سایت، مشاوره و راهنمایی برای افزایش عملکرد سئو و سایر وظایفی رو برعهده داره که از طریق آنها، ترافیک سایت کارفرما به‌ صورت طبیعی و صحیح افزایش پیدا کنه. در نتیجه این افزایش ترافیک، رتبه وبسایت بهبود یافته، در جست‌ و جو های بیشتری ظاهر شده و در نهایت میزان مشتریان کارفرما افزایش پیدا میکنه.

در حال حاضر شرح وظایف مشاوره سئو سایت و مشاور سئو وردپرس، تغییر کرده و شامل مهارت‌ه ای بسیار پیچیده‌ تری شده که در واقع مشاور سئو سایت امروزه وظایف دیگه مثل تعیین استراتژی محتوا، یافتن کلمات کلیدی و مجموعه کارهایی مثل ایجاد محتوای منحصر به‌ فرد، خاص و دارای ارزش علمی همراه با ایجاد یه تجربه عالی برای کاربران رو برعهده داره. به‌ صورت کلی باید گفت وظایف اصلی یه گروه مشاوره سئو سایت شامل تعیین استراتژی سئو، آنالیز و تحلیل، یکپارچه‌ سازی و اجرای وظایف تکنیکال است.

سوالات متداول مشاوره سئو

سئو باعث افزایش آگاهی مخاطب از سایت، خدمات و محصولات میشه. به همین خاطر یکی از گزینه های مهم برای کسب و کارهای آنلاین به حساب میاد. در بخش آموزش سئو و اختصاصا در مطلب سئو چیست درباره این موضوع بیشتر صحبت کردم.

موارد زیر رو میتونین از مشاوره سئو بخواین:

 1. بررسی و آنالیز روند فعلی سایت
 2. بررسی استراتژی سئو
 3. بررسی استراتژی محتوایی
 4. بررسی روند تولید محتوا
 5. بررسی مشکلات تکنیکال سایت
 6. برنامه برای رشد

این موضوع بستگی به پیاده سازی راهکارهایی داره که در مشاوره سئو به شما داده میشه اما پس از پیاده‌ سازی فرآیندهای سئو حدودا بین ۶ تا ۹ ماه زمان لازمه که نتیجه‌ های اولیه در نتایج موتور های جستجو دیده بشه.

وظایف تیم مشاوره سئو

وظایف، مسئولیت‌ها و شرح شغلی تیم مشاوره سئو سایت شامل ترکیب بسیار وسیعی از انواع وظایف بازاریابی در کانال‌ های مختلف فضای مجازی، برای کسب‌ و کارها میشه. چیزی که در مشاوره مهم است، دستیابی به بالاترین رتبه‌ ها در جست‌ و جوی گوگل و ظاهرشدن سایت کسب‌ و کار مشتری در نتایج جست‌ و جو هست که البته اجرای موارد از سمت کارفرما مهم است. به طور عمده، وظایف برعهده مشاوره سئو:

 1. درک اهداف بازاریابی مشتری: مشاور سئو باید اهداف بازاریابی مشتری، موقعیت مشتری در حوزه کاری او، نکات خاص کسب‌ و کار، میزان آشنایی بازار هدف با برند مشتری و البته مزایای برند مشتری نسبت به سایر رقبا را درک کند. اهداف بازاریابی تعیین شده از سوی تیم مشاوره سئو سایت باید قابل ارزیابی، واقع‌گرایانه و قابل دسترسی باشند.
 2. مشاوره بهینه‌ سازی سایت: گروه مشاوره سئو سایت باید سئوی داخلی سایت یعنی تنظیم تیترها، تنظیم تصاویر، ارزیابی ساختار متن و فرمت‌ دهی لینک‌ های سایت رو به‌صورت دقیق بررسی و متناسب با کلمات کلیدی راهنمایی لازم جهت تنظیم کردن رو به کارفرما یا تیم فنی ارائه کنه.
 3. جست و جو و آنالیز کلمات کلیدی: تیم مشاوره سئو سایت باید بهترین کلمات کلیدی رو یافته و یه استراتژی مناسب برای ماندگاری این کیورد در موتورهای جست و جو رو پیدا کنه، پس از اون کلمات کلیدی فرعی و احتمالی با کمترین میزان رقابت و بیشترین میزان اثردهی رو نیز یافته و استراتژی سئو رو متناسب با اون کمک به تدوین کنه.
 4. کسب بالاترین جایگاه در گوگل: مجموعه یا فرد شاغل در حوز مشاوره سئو سایت باید بتونه کمک بکنه تا سایت مشتری در ۱۰ رتبه اول جست و جوی گوگل قرار بگیره و  کلمات کلیدی جدیدی ایجاد کرده و با راهکارهاییکه در حین مشاوره ارائه میده باعث ماندگاری مشتری در این رتبه برای مدت زمان طولانی بشه.
 5. تمرکز بر تجربه خوب کاربران: بهینه‌ سازی سایت برای بهبود تجربه کاربر، کمتر شدن نرخ ترک سایت، افزایش بازدید سایت، بهبود محتوای ارائه‌ شده و افزایش نرخ کلیلک بر لینک‌ های ورودی، همه بخشی از وظایف تیم مشاوره سئو سایت برای راهنمایی جهت اجراست.
 6. تشخیص خطاهای فنی بخش سئو سایت و کمک برای رفع آنها: لینک‌ های خراب، خطای ۴۰۴، خطای ۳۰۱/۳۰۲، محتوای تکرارشده، نقشه نادرست سایت، ساختار ضعیف لینک‌ ها و سرعت پایین سایت، همه بخشی از انواع خطاهای فنی سئو هست که گروه مشاوره سئو سایت باید آنها رو تشخیص داده و در مشاوره به مدیر سایت اعلام کنه.
 7. شناخت ترندهای صنعت سئو: فرد و گروه شاغل در این جایگاه شغلی باید تکنیک‌ های کارآمد را به‌خوبی بشناسه و بروزرسانی الگوریتم‌ های مختلف گوگل مثل Rankbrain، Caffeine، Humingbird، Panda و Penguin رو همواره دنبال کنه. تکنیک‌ های مناسب و نامناسب رو تشخیص بده و با استفاده از تجربیات حرفه‌ ای، از ایجاد اسپم‌ ها جلوگیری کنه.

مشاوره سئو با جلال ترابی

خیلی از پیشرفت ها و آپدیت های هسته گوگل سریع اتفاق میوفته و ممکنه در روند سایت اتفاقاتی رو از جمله کاهش ورودی که رایج ترین اتفاق هست رقم بزنه یا میخواین یه تغییر تکنیکال توی سایت بدید اما نمیدونین بعدش چه اتفاقی میوفته یا قصد انجام سئو رو دارین اما نمیدونین از کجا شروع کنین و…

این اتفاقات باعث سردرگمی وبمسترها و مدیران سایت ها میشه، اما چه چیزی میتونه بهشون کمک کنه؟ طبیعتا مشاوره گرفتن میتونه یکی از راه های رهایی از سوالات و جلوگیری از به وجود اومدن مشکلات احتمالی هست.

من جلال ترابی در کنار شما هستم تا به سوالات شما به صورت مشاوره سئو جواب بدم و شما رو در مسیر موفقیت سایتتون کمک کنم. مشاوره سئو به صورت ساعتی و ماهیانه امکان پذیر هست که با انتخاب هرکدوم از پکیج ها و هماهنگی، جلسات خودتون رو داشته باشین. من به شما کمک میکنم تا به سوالات شما در زمینه های زیر جواب داده بشه:

 • استراتژی سئو
 • استراتژی محتوا
 • رفع مشکلات تکنیکال سایت
 • مسائل سئوی خارجی و داخلی
 • لینکسازی داخلی و خارجی
جلال ترابی

پلن های مشاوره سئو

۱ ساعت مشاوره سئو

قابل استفاده تا ۱ هفته

۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان
 • مشاوره استراتژی سئو
 • مشاوره استراتژی محتوا
 • مشاوره تکنیکال سایت
 • مشاوره لینکسازی و سیگنال
 • مشاوره درج رپورتاژ و بنر

۴ ساعت مشاوره سئو

قابل رزرو به صورت ماهیانه

۴.۵۰۰.۰۰۰ تومان
 • مشاوره استراتژی سئو
 • مشاوره استراتژی محتوا
 • مشاوره تکنیکال سایت
 • مشاوره لینکسازی و سیگنال
 • مشاوره درج رپورتاژ و بنر

۸ ساعت مشاوره سئو

قابل رزرو به صورت ماهیانه

۸.۶۰۰.۰۰۰ تومان
 • مشاوره استراتژی سئو
 • مشاوره استراتژی محتوا
 • مشاوره تکنیکال سایت
 • مشاوره لینکسازی و سیگنال
 • مشاوره درج رپورتاژ و بنر

مشاور حرفه‌ ای سئو باید با داشتن تفکر تحلیلی و انتقادی، بهینه‌ سازی روابط موجود بین شبکه‌ های اجتماعی با استفاده از محتوای ارزشمند، ایجاد محتوای مفید برای مدت زمان طولانی، موفقیت در رقابت شدید بین کسب‌ و کارها، بررسی رفتار کاربران و تعامل صحیح با آنها را برعهده گرفته و همزمان با تمام این موارد، الگوریتم دائما در حال تغییر گوگل رو نیز بررسی کرده و همزمان با تغییرات ایجاد شده، استراتژی خود رو تغییر بده و بتونه سایت مشتری رو با کمک مشاوره بهبود رتبه بده.

شروع گفتگو
1
👋 سلام
🤙 برای هماهنگی کوچ و مشاوره سئو همین الان واتساپ بهم پیام بده