رقابت بازار سنتی و بازار دیجیتال ؛ میدان جدید ، بازی جدید برای کسب وکار ها

28

رقابت بازار سنتی و بازار دیجیتال بسیار مهم و تنگاتنگ شده است. در دوره ای از زمان قرار داریم که کسب وکار های سنتی به ناچار باید به سمت دیجیتالی شدن حرکت کنند و این بر خلاف تصوری که عامه‌ی مردم از بحران‌های اقتصادی در دنیا دارند و آن‌‌ها را مخرب می‌دانند، اقتصاددانان این بحران‌ها را عوامل تحول و دگردیسی جامعه می‌دانند. در ادامه همراه با آی تی من باشید.

با نگاه به تحولات و اتفاقاتی که در دنیا افتاده، بحران‌های اقتصادی بزرگی شکل گرفت که اگر به طور کلی بخواهیم به این مسئله نگاه کنیم باید بگوییم که منجر به رشد و شکوفایی اقتصاد کشورهای بحران‌زده شد.

سال شروع بحران ها و

در ایران این بحران از سال ۱۳۸۹ شروع شد که تا به امروز پس لرزه های آن را می توان به وضوح مشاهده کرد و البته یکی از مزیت‌های بزرگ آن را می توان عبور از کسب‌وکارهای سنتی به سمت کسب وکارهای مدرن یا دیجیتالی دانست. کسب‌وکارها باید براساس دانش روز تغییرات شگرفی را در ساختار خود به وجود آورند و در غیر این صورت محکوم به نابودی هستند. به عبارت دیگر ، کسب وکارهای سنتی توان مقابله با کسب وکار های مدرن را ندارند.

امروزه با توجه به شبکه های اجتماعی میتوان به این موضوع پی برد که اینترنت و سوشال مدیا به عضو جدایی ناپذیر زندگی بشر تبدیل شده است به گونه ای که نمیتوان آنها را به سادگی از زندگی جدانمود و به یکی از بزرگترین بسترمناسب برای دیده شدن کسب وکارها تبدیل شده است.

اما باتوجه به این موضوع، بازهم شاهد درگیری های بی دلیل بین کسب وکارهای سنتی و دیجیتالی بوده ایم. نمونه بارز این مسئله را میتوان درگیری بین تاکسی داران و تاکسی های اینترنتی دانست که بارها و بارها شاهد آن بوده ایم و هستیم!

رقابت بازار سنتی و بازار دیجیتال ؛ هیچ صنفی نمیتواند جلوی رشد دیجیتال را بگیرد

باهمه این پیشامد ها بازهم باید بدانیم که هیچ صنفی نمی تواند جلوی رشد و پیشرفت کسب وکارهای دیجیتالی را بگیرد و نباید فراموش کنیم که دیگر زمین بازی تغییر کرده و قواعد نیز متناسب با آن دگرگون شده است و هیچ کسب‌وکاری نمی‌‌تواند در عصر جدید با قواعد قدیمی به موفقیت دست یابد.

روزی زمین و دوربازی دست کسب وکارهای سنتی بود اما الان قواعد بازی خیلی فرق کرده است. سنتی ها برای عقب نماندن باید دیجیتالی شوند وگرنه مرگ خودشان را با دستان خودشان امضاء کرده اند . یه ضرب المثل معروف در این زمینه می گوید:

خواهی نشوی رسوا ؟! همرنگ جماعت شو؟!

اگر شماهم جزو کسب وکارهای سنتی هستید و علاقه به حضور دربازار آنلاین دارید، پیشنهاد ویژه برای شما دارم! دوره رایگان آموزش دیجیتال مارکتینگ را در آی تی من دنبال کنید.

نظر شما چیست ؟ نظرات خود را با آی تی من درمیان بگذارید.

منبع مقاله جلال ترابی آی تی من
دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest

28 نظر
Inline Feedbacks
View all comments